czwartek, 10 lipca 2014

Warsaw Chav


Siema!
w latach siedemdziesiątych w Wielkiej Brytanii narodziła się subkultura 'Casuals' skupiona wokół piłki nożnej. W celu m.in. uniknięcia uwagi policji fanatycy futbolu zaczęli masowo ubierać się w markową, europejską odzież sportową co pozwalało im bez problemu wchodzić do pubów, a nawet przedostawać się w szeregi wrogów sympatyzujących z innymi klubami.
Z czasem styl 'Casuals' przyjęła klasa średnia, a na ulicach coraz częściej widywano elementy strójów treningowych - obowiązkowo z wielkim logo!
Jakieś dwie dekady później, spuściznę po Casualsach przejmują zbuntowani, wywodzący się z klasy robotniczej, głośni i bardzo widoczni nastolatkowie określani jako Chavs
Dres, bluza z kapturem, bejsbolówka, sportowe buty + antyspołeczne zachowania (publiczne picie, ćpanie) uliczne bójki itp. = CHAV / CHARVER czyli antyulubieniec brytyjskich mediów z końcówki lat dziewięćdziesiątych. 
Po fali antysławy, subkulturą zaintersowały się wielkie koncerny odzieżowe (głównie sportowe), niższowe , a z czasem duże magazyny oraz ... telewizja. Inspiracje zaczęto czerpać z Chavsów garściami - w sesjach, klipach, edytorialach, reklamach etc.
Niekwestionowaną królową "Council Housed And Violent" została Vicky Pollard - postać z serialu Little Britain, osobiście kocham, uwielbiam :)

pozdrawiam,
R.cap: Goorin / Sabotage Fashion
jacket: Bershka
Long Sleeve T-shirt: Zara Men
sweatpants: H&M
bag: Bagasz
sneakers: Reebok
watch: Doggy

6 komentarzy:

 1. Chwała Ci za zdjęcia i sensowny tekst!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ależ proszę :) zdjęcia: Michał Dąbek Gimmickz Photography
   udanego weekendu

   Usuń
 2. Pozytywnie

  Zapraszam do mnie ;)

  www.niemaamiphone.blogspot.com ;)

  OdpowiedzUsuń