wtorek, 3 czerwca 2014

THUNDER BLOND part 1


Salut!
rok założenia: 2012

miasto: Paryż-Warszawa
autor: Maciek Banasiak
marka: THUNDER BLOND
Projektant ma za sobą dwie kolekcje. Pierwszą LAUREL LOUISE PHARRELL wiosna/lato 2013 zadebiutował z sukcesem na OFFach podczas Fashion Week Poland. Kolekcja zebrała bardzo pochlebne recenzje, a ubrania i akcesoria z koroną laurową (motywem przewodnim) szybko zaistniały w mediach. Po charakterystyczną, czarną bluzę sięgnęła między innymi Anja Rubik.
75000 ADINKRA jesień/zima 2014 zaprezentował rok później, to osobisty hołd do rodzinnego Paryża - mutlikulturowej mieszanki z wyraźną afrykańską nutą.
W jednym z wywiadów:
"Facet dla którego tworzę, jest taki jak ja. Nie boi się podważać swojej męskości wychodząc poza obowiązujące „mundurki” zamrożone w bezpiecznych standardach. Bo facet THUNDER BLOND nadal jest 100% homme. Sylwetka i atrybuty alfa są nawet mocno podkreślone. Ale dodaję do nich smaczki z innych kategorii, nawet stereotypowo kobiecych. Chodzi o wymianę pomiędzy płciami, zabawę kodami kulturowymi i wyjście poza generalizujące kategorie estetyczne."
Czym zaskoczy nas wkrótce?!

Pozdrawiam,
R.

Serdeczne podziękowania dla Kasi Stankiewicz - U'R THE <3 ONE :) za udział w sesji oraz Kubie Franczykowi za pomoc podczas realizacji.

photos:
Michał Dąbek - Gimmickz Photography

model: Kasia Stankiewicz 
dress and accessories: THUNDER BLOND
jumper & pants: THUNDER BLOND
sunglasses: Brylove
shoes: Nike

4 komentarze:

 1. fajna charakterystyka kolekcji. Lubię ludzi, którzy przełamują sztywne schematy i wychodzą poza ramy tego, co jest przyjęte za właściwe.
  A sukienka świetna. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. POP.IERAMY :) czekam na nową kolekcję + akcesoria od Thunder!
   pozdrawiam,
   R.

   Usuń